Hustota, tenze, oddělenost a tlak v těle nás ochuzují o životní energii

Ženské lůno, sexuální energie, Yoni vajíčko ,moudrost lůna, Yoni krystaly, Libido, Theta Healing, Suchost v pochvě, Ženství, Mateřství, Polycystické vaječníky, Děloha, Vaječníky, Yoni, Yoni jóga, jóga, Rakovina děložního čípku, Sex po porodu, Orgasmus Antikoncepce u žen, Endometrióza, Bolestivá menstruace, Oplodnění, Sexualita, erotika, Vztahy, Sexuální zdraví, Porod, šestinedělí, hormony, prsa, rakovina prsou

Mám tělo v tenzi, mám nízkou sebehodnotu, neumím se uvolnit, necítím se…

Je to spousta příběhů, iluzí, uložených otisků zážitků v těle, které s ženami na ceremoniích rozmotáváme.

V dnešní uspěchané moderní technologické době, naše ženská těla prahnou po totálním uvolnění z tenze, které svou energii tolik držíme v nezdravých vzorcích a rolích. Je to jako bychom se vydaly napospas pouští bez vody a možná  ani nejsem ani tak daleko od pravdy. Naše těla jsou bez šťávy, radosti, spontánnosti, potěšení. Naše pánev bez vody. Tekutost nahradila rigiditu a tenzi, stahují nás příběhy, které se pak promítají v podobě stažených nejhlubších faciálních spojení a pomalu utahují a utahují až se stáváme tuhé, v tenzi.  Každá následná emoce nemá kudy projít, kudy potéct, je to jako zastavená řeka, která vysychá a snaží se najít cestu ven. Emoce se zapouzdří a vytváří tlak , bolesti , disharmonie v těle, u nás žen můžeme vnímat neblahý vzestup různých potíží v pánvi.

Obrazovka počítačů a telefonů a sedací poloha je naprostým zabijákem pro naše ženská těla, spodní centrum je doslova utlumené a kolikrát za den jste schopné si uvědomit u počítače či u telefonu, že dech neproudí až dolní části a dech se zdržuje jen od hrudní části a je povrchní. Není šance jak spodní centrum může kvést? Když se potkávám s ženami začínáme naprostým základem a tím je dech do pánve a divily byste se, že to může být problém. Procházíme i nejtužší části – čelisti, které naprosto korelují nejen tkáněmi s naším spodním lůnem, pánví. Jak je tuho nahoře, tak i dole. Tedy pokud máme zatnuté čelisti, nečekejte žádné uvolnění ve spodní části. O tom vedu v kurzech celou kapitolu, protože ústa a naše lůno/pánev – jejich podobnost/propojení je naprosto fascinující. Pokračujeme dál, do bříška, které bývá přeškrcené a neumí se ženy uvolnit. Je úžasné, když dojdeme sem a můžeme začít objevovat krajinu naší vulvy, vagíny, sexuálních orgánů. Zde často dochází k prvnímu uvolnění – samozřejmě lze i přes speciální hmaty, ale vědomý dech lůna je jako otevírající se brána do naprosto nového života.

Pokud máš odvahu, vstoupíš

Můžeme tuto oblast ignorovat, ale je to náš klenot, který dokáže generovat tolik energie pro naše celé tělo, je to jako kotlík, ve kterém my ženy můžeme vařit alchymii života. Často dech vede k nádhernému uvolnění a začnete si pomalu i uvědomovat, že mysl se pomalu zklidňuje a dostáváme se doslova z hlavy do těla.

Naše těla doslova řvou po naší péči, pozornosti a naslouchání. udělají proto cokoliv, jen abychom se do nich vrátily. Zemitost, tělesnost je klíčem k radosti a spokojenosti. Naše těla prahnou po výživě – nejen potravinové, ale energetické – chceme cítit v těle život, živost, tedy životní energii, která chce skrze naše těla mluvit, jednat, tak jako v přírodě vyživuje každé semínko, květinu, strom.

Často nás od spojení s tělem a s životní energií odděluje strach, strach z ní, ale i strach z bolesti, kterou můžeme cítit mnohem intenzivněji než když jsme uzavřené a necítíme. Jenže to je zkratka, která mi přijde přestává fungovat a to tak, že fyzické tělo už to prostě nedává. Je zatížené a ještě k tomu v neustálém režimu tenze a tak jakékoliv situace můžeme snášet hůře a dostává nás to často do hlubin.

Než se s ženami do nějakých hloubek můžeme vůbec pustit, je třeba tělo uvolnit, zjemnit, aby se mohlo otevřít , odemknout. Za tím vším je však velká dávka úlevy a s tím se naleje nová energie. Zjistíte kolik energie vydáváte na nesmyslné role nebo co zuby nehty máte jako jasné tvrzení, postoj, návyk a pak zjistíte, že Vám naprosto odebírá životní energii.

A není v tom žádná přelomová technika- tanec, vytřepání těla. Jde jen o to i uvědomit, jestli už dlouhodobě nejedeme v režimu tenze tak dlouho, že nám to přijde jako standard a přirozené. Pak je těžké někdy si přes den uvědomit, že mé tělo je ztuhnuté, nebo jeho části ( počínaje orgánů).

Proto jedna z mých cest je lehce navigovat znovu  ženy do propojení se svým tělem, cítit sebe, svou energii, citlivější přístup a vnímavost k sobě, ke svým potřebám, potřebám těla a druhá cesta je postupné dovolování si to umožnit. Těch témat se nám pak odkrývá spousty, proto je ceremonie zcela individuální.  Nikdy nedokážu predikovat, co se bude dít, jaké potřeby aktuálně žena má. Není to ani o opravě nikoho, jen když máme obě systém otevřený můžeme nahlédnout dovnitř. Zpomalit a naslouchat tomu, co přes den , týden, měsíce, roky potlačujeme v sobě. A většinou ženy přichází, když už je zralost a kapacity se podívat hlouběji. Někdy se opravdu uvolní velké množství emocí, po kterými můžeme najít to, pro si jdeme ve svém vlastním podání a pochopení. Někdy však může být náročné přijmout i jenom fakt, jak to je bez snění, iluzí a přání. Jen holá přítomnost.

A témata, které se poslední dobou objevují:

  •  sebe hodnoty a není se čemu divit, ještě chvíli naše generace bude jakousi iniciací do proměny toho, že se učíme přestat  hodnotit – sebe , tedy i druhé a přestat neustále vnější okolí brát jako ten nejdůležitější metr na to, jak to v životě mám. Tam často končíme vždy v pocitu nedostatečnosti a opět dochází k odpojení od sebe. Tím, že s jemností budeme pomalu přijímat sebe – každou jeho část vítat, spojovat se s ní skrze emoce, pocity v těle – tím více se dostáváme ke svému nitru, tedy uvolňujeme místo pro životní energii. V tu chvíli pocítíte něco tak krásného, tak plného života, proudícího skrze Vaše tělo, kde cítíte pulzaci a komunikaci s  okolím úplně jinak, začíná se ta hodnota stáčet více a více no nitra sebe.
  • téma propojení se se svým tělem. Jednoduše ho cítit jako nádherný ekosystém, ale i vitalitu a magnetičnost těla. Cítit dotek hlouběji, cítit i sebe, svou energii. Na kolik my ženy známe svá těla, co umí, jaká mystéria můžeme stále v nich jen objevovat. Vnímat intenzivněji smysly kolem sebe. Což ale ruku v ruce vede se změnami uvnitř, tedy i vně. Změny postupné a opravdové jsou vitální než nadměrné , rychlé a bypassované – tedy jen pozitivní.
  • sexuální energie – s tímto pojmem se stále setkávám i já v nových pohledech, zkušenostech, ale taky iluzích, které můžeme vnímat. Někdy je tam strach, někdy přílišná fascinace – být sexuální bohyní. těch skrytých významů a podtextů může být spojováno s touto energií mnoho. Pro mé zjednodušení to je vibrace, Vaše přítomná energie, která z Vás září se vším, co ve svém balíku svého pole máte obsáhnuto. Tedy i Vaše jedinečná esence. Je pro mě symbolem léčivé a vyživující energie. Dá se zušlechťovat a kultivovat do celého tělesného systému. Více praktické cviky, ale i bezpečné informace poskytuji v rámci delších setkání jako byl teď poslední  8 týdenní cyklus Orgasmická.
  • tlak v těle, tlak okolí, který způsobuje právě často již zmiňovanou tenzi. Kdy neznáme svoje vlastní hranice, máme hrdlo stáhnuté svobodně a volně komunikovat, vyjadřovat. Naše těla často komunikují v tenzi, v boji, obraně – kdy nemusíme doslova mluvit bojovně, ale tón hlasu, naše tělo komunikuje simultánně ještě jiným kanálem, který často velice podceňujeme a přehlížíme, když jsme ve vypjatých situacích.

V rámci Ceremonií, kde mám ženu 1:1 probíhá vždy velmi individuálně. Někdy abychom uvolnily vůbec tělo z přežívajícího módu do klidové yinové energie je těžké. Dech a život je zastaven v hrudi a o spodním centru ani nemluvě. Proto oživit tyto centra je pro nás ženy a cítění života, své intuice, svého potěšení, magnetismu, své síly tak zásadní.

Kde začít? A proč

Základem všeho uvolnění z těla emocí , zapouzdřených zážitků v těle, které nám odebírají životní energii a o to jde, protože pak žijeme v mnohem větší hustotě, často emoce nedokážeme s lehkostí procházet a doslova se usazují  těle ( někdy souvisí i velice s naší váhou, proč nemůžeme zhubnout), ale ke to i v jakési tekutosti toho, že námi emoce neprochází, ale zůstávají. a tak je fajn všechny někdy za nějakou dobu vytřepat:).

Jakmile uvolňujeme z těla, prochází tělem svobodněji životní energie, což se projevuje v celkovém vyzařování nás, naší esence, naší zdravosti, vitality, ale i také kapacity zvládat někdy náročnější období, naše tělo netuhne, ale propouští a to je velmi vitální!

Začněte dechem. Mám i spousta materiálů zdarma, jak začít pozorností do Lůna, jak okořenit svoji sexualitu – tedy být sexy není jen o fyzickém aktu!

Jak se spojit s Lůnem- oblast pánevní mísy

Jak si okořenit svou sexualitu

zde máte všechny odkazy. Pokud jste ženy spíše přes tělo a prožitek, moc doporučuji si dovolit s někým zažít, prožít být v těle, uvědomit si přítomnost, tlukot, bzučící řeky v podobě lymfy, krevních řečišť v těle. Na chvíli v něm spočinout. Uvědomit si každou částečku svého těla, jak tvoří nádherný celek. Možná zvědavostí objevovat sebe, protože tak i začala má cesta -objevováním, dotykem, dechem, experimentováním, otevíráním se novým možnostem, jak každé z Vás funguje to propojení s tělem.

 

A hlavně mějme se v úctě, laskavosti a lásce ke svým tělům.

 

Obrázek : Nicoal Higgings . Význam : painting came from idea of wearing our hearts on our sleeves , opening up, spilling our guts, reveiling the inside. To be truly naked ia to exposed , to reveal emotions, fears, regrets , insecurities, love and truths.we subconsciously mask ourselves with disguises, whether they are in the form of physical clothing and make-up or performing certain personalities or affectations. I think is nice to consider what is underneath those masks. Why we wear them and can you peel them of?

Malování vzešlo z myšlenky nosit srdce na rukávech, otevřít se, vylít vnitřnosti, odhalit vnitřek. Být skutečně nahý, mj. odhalen, odhalit emoce, strachy, lítost, nejistotu, lásku a pravdu. Podvědomě se maskujeme převleky, ať už ve formě fyzického oblečení a make-upu nebo předváděním a napodobováním určitých osobností či afektů. Myslím, že je důležité zvážit, co je pod těmi maskami. Proč je nosíme a můžete je sundat?

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů