2 setkání maminek v Praze na téma: 

1. Co je při-rozené mateřství?

2. Ženství v mateřství a podpora partnera

ve světském nebo svatém písmu neexistuje posvátnější slovo než slovo matky

Přerod v Matku je jeden z nejhlubších přerodů uvnitř v nás žen, kdy se za pochodu učíme, zakoušíme, co je to mít bezprostorovou  kapacitu projevu lásky, která roste ikdyž jsme konfrontovány tolik šokujícími situacemi a výzvami. Mateřství nás učí, že hluboká láska je ta, která dává svobodu dítěti, prostor bezpečí, jako nám dává Matka Země, tak i kosmická Matka, která tvoří vyživující a pečující prostor pro všechny ( tak je i naše mikro- kosmická děloha / lůno pro své dítě).

co je při-rozené mateřství?
21. března 2023 -  úterý  9:30-15:00h

 

Praha - Libeň, děti vítané nebo je zde park na hlídání pro táty a kojení. Bude lehké občerstvení a kdo nekojí tak i kakao:)

Co pro Vás znamená přirozené mateřství? Už jste si někdy položily tuto otázku? Při - rozené...Rozené je totiž pro každého jinak a tak i vnímám, že ho každá prožíváme velmi na individuální úrovni. A můžeme si sáhnout na srdce a říct, zda je pro nás toto období radostné či náročné a nebo si přejeme prožívat více plnějších momentů nebo zažívat i vnitřní radost?

Jako máma dvou dětí jsem si prošla různými způsoby, hledala venku, jak být skvělou a radostnou a pečující mámou. Dlouho jsem však bojovala s vnitřní vztekem a první syn ve mě evokoval neskutečné až někdy zvířecí vzteky, které jsem nechápala odkud se ve mě berou a tolik jsem si přála být tou úžasnou maminkou pro své děti.

Na setkání se společně naladíme na to, co je Vaše cesta a jak by mohlo období mateřství pro Vás být i velmi radostným obdobím. Každá se budete ladit na sebe a na Vaše potřeby, na Vaši duši, která nás nesutále vede. Jakmile najdeme nás samotné v té plné autentičnosti a RA-DOSTI..tedy, že jsme už teď DOSTatečné, otevírájí se nám často i úžasné možnosti tvorby, kreativity.

Setkání bude vedeno kruhem, sdílením, ale i cvičením s pánevním dnem, tedy cviky na obnovu a oživení Lůna, svalů, života uvnitř. Ukážu Vám jak pečovat o Lůno, očisťovat od emocí uvnitř zapozřených a jak znovu obnovit radost a taky svoji cestu ŽENY, né jenom mámy!

 • uvolníme se do těla, kde si dosedneme a spojíme se s jeho moudrostí, s naším kreativním prostorem pánve, lůna
 • povíme si společně něco o nervovém systému, nervu, který prochází naším tělem, povíme si jak pracovat a opečovat své emoce v případě velmi vytížených situací
 • povíme si o pocitu viny a nevinnosti
 • povíme si o našem energetickém poli a reakci dětí na něho, autentičnost v každém okamžiku
 • Vnímat co je pro mě a pro mé dítě dobré v rámci společnosti a pochopit svého vnitřního soudce z pozice našich niterních zranění a uvolnit je z těla z tenze.
 • ukážu Vám jednoduché cviky na oživení spodní části pánve, obnovu a regenerace, jak si sama pečovat o svoji korunu ženství
 • Kdy často necítíme radost z mateřství, máme strachy
ženství v mateřství a podpora partnera
4. dubna 2023 - úterý 9:30-15:00h

 

Praha - buď Libeň nebo podle počasí stromovka, děti vítané. Bude lehké občerstvení nebo piknik a kdo nekojí tak i kakao:)

Patříte mezi ženy, které za pochodu skočily  do mateřství z dívky rovnou do role matky a za pochodu ještě objevovaly téma ženství? Kdy z ustrašené dívky rosteme do ženy a přitom už plnou pozornost věnujeme dítěti? Je to jedno z nejhlubších a nejtěžších přerodů v životě ženy. Ať už chceme nebo ne, děje se to i bez nás. Spíše je na nás, jak celé období uchopíme. V mateřství a ženství totiž přichází naprosto nové kvality - zpomalení, trpělivost, jemnost, pečující kvalita. S mateřstvím se nám však otevírá mnohem více témat, které paralerně řešíme...jak vychovávat, vztah s vlastní mámou - tedy k mateřství samotnému.. kde máme náš vzor, v kom, v čem? Jaký má vzor váš manžel / partner? 

Je to velmi citlivé období, kdy žena často schází do úplné tmy hlubiny, hloubky sebe, někdy až na dřeň, je to nejvíce emocionální období a proto je důležité pochopit, co v tu chvíli potřebujeme od sebe, tak od patnera.

Otevři prostor pro otázky a sdílení na téma sexuality po porodu. Jak se měníme my a přístupem k sexualitě po dětech? Na kolik jsme spojené se svým ženstvím? A co když už mě sexualita nezajímá, ztrácím libido a jen se dostávám tlaku " vyhovění". Jak z toho ven? 

 

 • cesta ženství a zjemnění
 • odkryjeme si příběhy, co pro vás znamená žena - matka
 • povíme si, jak komunikovat s partnerem, jak projevovat bezpečně své emoce, abych nebyla za hysterku
 • Proč je důležité aby partner uměl Vaše emoce udržet? Co se děje, když to nezvládá?
 • Jste královna nebo vystrašená dívenka vláčená okolím? Jaké to je si pocítit v těle sílu? Povíme si něco o ní a jak ji v sobě kultivovat a probouzet
 • Naladíme se na sebe, na svou intuici, která je velmi zásadní v našich životech a hlavně na mateřské dovolené
 • Co nám děti přišly říci? A co se v patnerství může zásadně změnit, pokud to nepodchytíme
 • Naopak se cítíte nepříjemně, protože se náklady rodiny zvýšily a pro Vás už není prostor o dostatečnou péči pro Vás?
 • Cítíte se v této roli šťástné ve vztahu k partnerovi a blízké rodině? ve vztahu ke společnosti, doktorům?
 • Jste stále partnerka svého partnera nebo jeho matkou?
 • návrat k sexualitě a možná v jiné hloubce než jsme znaly před dětmi?

Příběh mého mateřství začal, kdy jsem v životě hledala smysl života a myslela si, že ho možná najdu v dětech, ale byl to únik. Nicméně v té době jsem to nechápala a brala jako jasně nastavenou věc ve společnosti. Když už nás to nenaplňuje v práci, tak to děti určitě naplní. No a tak s prázdnou nenaplněnou nádobou, stále hledající venku, plná svobody a večírků jsem se s přítelem rozhodla počít dítě, dnes Matěje:). Byl to velmi dlouhý proces vnitřního přerodu, který jsem v sobě tutlala, dusila, abych byla dobrá máme, přitom to ve mě hnilo a já potřebovala přijmout to, že jsem do mateřství vstoupila jako nezralá dívka, mnohdy naivní a učila se za pochodu, kdy hormony moje tělo zcela přeskládaly a já se snažila chytat stále života, který byl předtím. Tedy potlačila jsem přerod v matku. A to nepochopení, nepřijetí vyvolávalo spousta nenaplněných přání, očekávání a ikdyž jsem byla tolik vděčná, necítila jsem radost, naopak vinu, že nedokážu tomu prckovi dát to, co bych si tolik přála. Kdepak tělo vypovídalo. Ale já to nepřipouštěla, jelikož jsem vždy do té doby všechno zvládala, pomalu někdy i za muže. S druhým dítětem prostě vše puklo:), tělo se zhroutila a tak i můj svět....a moje otázka byla jak z toho ven? To přece nemůže být mateřství? A pořád jsem uvnitř cítila, že to může být jinak, v lásce a radosti....

A tak jsem viděla, že mohuzačít jedině u sebe a vzít vše, co přichází jako velkou výzvu se někam posunout, jinam, změnit, z dívky na ženu a zároveň přijmout i tu nikdy nevartnou změnu...být mámou, což přináší velké změnu v našem vnitřním světě hodnot, tak v partneství, tak vůči našemu ženství, přírodě, k sobě...:)

Tímto Vás srdečně zvu na dvě setkání, můžete na jedno nebo dohromady  a propojit se s maminkami a najít si tu svojí osobitou cestu, přijmout sebe a všechny kolem v té nejkrásnější verzi, kterou teď žijeme. Tedy, že už teď jmse dost a sbíráme střípky zkušeností, které nás obhacují a často pak léčí i naše okolí, přes naši hloubku, ženství, spojení se. Propojíme se i Lůnem, které je jako naše koruna ženství, pro mě spolu se srdcem centra, která se pro mě stala jako dýchání esenciální pro mé kroky, vedení a hlavně RADOST. tedy připomínat si každý den, že takto jsem vpořádku:).

 

PRO KOHO JE SETKÁNÍ

Pro všechny maminky, které cítí, že chtějí najít svoji cestu a ne cestu někoho jiného, můžete kojit a nemusíte. Můžete být na mateřské a nemusíte, jste všechny velmi vítané, pokud Vás témata a setkávání a propojování volají.

 

POJĎ SI ROZPOMENOUT, ROZTANCOVAT, NAJÍT V SOBĚ SÍLU, RADOST A DUCHA V ŽENSKÉM TĚLE i v mateřství.

Srdečně Tě zvu na společnou cestu do Lůna, k vyživení Tvého těla.

Místo a prakticky, co s sebou

9:30 zahájení

1. setkání proběhne v Praze - Libni - Primátorská 1569/49, po domluvě lze zajistit kočárek do garáže, kde je spousta místa:). Pokud nemáte hlídání, jsou děti vítané. Buď se naučíme být autentické v přímém přenosu za pochodu s dětmi a nebo jestli si to chcete užít, je tady hned kousek park na hlídání nebo i vedle v místnosti je malá hernička.

S sebou si vezměte potřeby pro sebe, nějaké zobání pro sebe, něco na společný oltář. Pokud budete mít miminko, tak určitě vše por něj:). Jinak je zde k dispozici celá kuchyně, cokoli ohřát i koupelna na převlečení:).

Zahájíme kruhem a uvolněním pánve, meditací a cestou do těla:). Budu se spíše ladit na Vás, co bude pro celou skupinu hlavní téma a to pozveme do prostoru pro podporu všech, tak abychom se cítily v těle uvolněně a radostně. Nic potalčovaly, ale naopak uzřely. Ukážeme si i cviky na rozproudění energie a taky jak se opečovat nejen fyzicky, ale hlavně emocionálně. Období mateřství je jedno z největších hor a údolí, hodně nahoře a někdy hodně dole.

Společný lehký oběd

Druhou část setkání můžeme pochopit, co pro nás znamená temné mateřství, co nám děti přišly ukázat, jak reagují na naše pole, jak být ve své síle vůči okolí  a jak to praktikovat, abych mohla více cítit sama sebe, svou intuici než okolí ( rodina, doktoři, autority, někdy i kamarádky..)

Bude k dispozici i kakao, ale nedoporučuji při kojení, jinak budete mít velmi živou noc s miminkem, dítětem.

Cena semináře

počet žen je omezen na maximálně 12 žen.

PO ZAPLACENÍ VÁM PŘIJDE DO EMAILU POTVRZENÍ MÍSTA A NÁSLEDNĚ I TĚSNĚ PŘED KONÁNÍM PODROBNÝ EMAIL MÍSTA, KONTAKTU, SPOJENÍ A CO S SEBOU

1. nebo 2. setkání  850,- CZK

1. + 2. setkání dohromady 1500,- CZK

prosím o zaplacení nevratné zálohy ve výši 550,-  do 15. března 2023 ( nebo lze využít n jiné libovolné produkty v rámci ženskéhlubiny),

zbytek můžete buď formou hotovosti nebo celé uhradit na účet

2602125192/2010 - do poznámky prosím uveďte své celé jméno a na kolik setkání se chystáte:)

pohoštění bude ve formě polévky a kváskového chleba a něco na zobání:)

kojení, děti jsou vítány, pokud Vy cítíte, že to je tak pro Vás vpořádku. Někdy je lepší si zařídit hlídání a plně se věnovat sobě.

hluboké řízené meditace 

praktické cviky, práce s tělem 

tipy, jak pečovat o sebe, udržovat si vitalitu a mladistvost

budeš v bezpečném poli

Zaplacení zálohy 550,- CZK

Zaplacení zálohy si rezervuješ místo na semináři. Více Ti následně zašleme do emailu.

Kdo Vás seminářem bude provázet?

Pavlína Jindrová

Ráda objevuji stále do hloubky sílu ženství, naší esence a zároveň lásku k sobě a ke svému tělu.

Cítit se v bezpečí se projevovat v plné auteticitě a tvořivosti. Porod mého druhé syna probudil ve mě lásku k tvořivosti a taky ke svému tělu a otevřel doslova i cestu k mému Lůnu, k jeho vědomí. 

Cítím, že tady mám svoji misi a to RADOST ze života v každodennosti a naplno si to tady užít. Být doslova v plné šťávě, naplnění, rozšiřování lásky a z tohoto místa dále sdílet. To, co žiju, mohu také sdílet. Více než studijní typ, jsem prožitková přes emoce a tělo, přes srdce. Pak teprve pochopím danou zkušenost, situaci v životě.

Na cestě mi dosposud byly velkou podporou tyto ženy:

2006 : Pilates s Renatou Sabongui 2018 : Prošla jsem ženským mentoringem s Eliškou VAEA, 2020: dokončila šamanskou cestu s Rebeccou Wilson " Womb wisdom keepers" , 2021: Indra Silar:  4 certifikace kurz Theta Healingu ,2021 : Tajemství pánevního dna s Renatou Sahani ( I.+II.) 2022- Tantra symposium se Shashi soulama a Minke de Vos,  2022 - 2023 : Akademie průvodkyň s Tarakou Solei.

Zároven jsem byla u zrodu  nádherného projektu AKADEMIE přirozeného mateřství, který je věnován všem ženám a mužům, kteří se chtějí vědomě připravit na mateřství a třeba si vše projít dřív než miminko společně počnou. www.akademiematerstvi.cz. A jsem autorkou knihy ženská hlubina, která se věřím dočká druhé hlubšího vydání:).