U kořenů to všechno začíná.

ženy tkají své příběhy

9.2 .  19:00 - 21 :00 ZOOM

ZVĚDOMÍME SI NAŠE KOŘENY, GENERAČNÍ PŘESVĚDČENÍ, SYSTÉM VÝCHOVY

OTÁZKY

ROOT VOICE- FREE YOUR VOICE AWAKEN ENERGRY

CVIKY NA PÁNEVNÍ DNO- OTEVÍRÁNÍ 

rOOT CERVIX

PLACENTOVÝ RITUÁL

 

 

23.2 . 19:00 - 21 :00 ZOOM

OČISTA LŮNA - ASPEKTY, ARCHETYPY, ROLE

 

MAPOVÁNÍ YONI - 4 KVADARANTY

VAJÍČKO, HŮLKA

EENERGETICKÉ ČISTĚNÍ LŮNA

TAO TANTRIC BLOOD MYSTERIES

 

Join Zoom Meeting

Termíny osobních setkání ÚNOR: 30 min s každou

 

 

modul 3

Ženské tělo bylo vytvořeno Stvořitelem, aby mohlo zažívat potěšení, radost, plození (nejenom dětí), pohyb, tanec, opečovávání se, svého chrámu. Proč, naše těla jsou plně propojena s Gaiou, Zemí, s cykly, sezónností, ale i napojením na božský zdroj.  Když pozveme do našeho těla, ztělesníme naši duši, zažíváme plný , živý život zkušeností. Živý je v kontextu, tvé tělo je život, skrze něj proudí život a buď ho cítíš a nebo je umrtvené, oddělené, vyhaslé. Zářivá žena jde poznat na první pohled. Žena, která jen svým bytím ozáří celé své okolí a její plnost je naklažlivá,  užívá si radosti života, který ji přichází, v plné důvěře, že k ní příchází přesně to, co má, ve spolutvorbě se zdrojem, napojením na své Vyšší Já, na lásku, na zdroj, na Lůno.

To se dekády již blokuje a propast se prohlubuje, pokud žena se nenavrátí CÍTIT SEBE, SVÉ TĚLO , SVOU SEXUÁLNÍ ENERGII, TVOŘIVOST. Bez spojení s tělem je žena vláčena vnějším světem, okolím a často z kola nevystoupí, dokud se neobjeví jiná překážka, často promítnutá v těle. Buď si nese transgenerační předpoklad oslabení ženských orgánů, vyhoření psychické až do deprese ze života nebo jiné. Pak teprve přes bolest, neharmonii, nekomfort se zastavíme. Bod , kdy máme volbu. Volbu vše zalepit a ještě chvíli frčet nebo v tom zastavení uslyšíme tenký hlásek „ je čas na změnu, čas jít se podívat hlouběji, do své hlubiny, co nese, co se často schovává v temnotě a bublá a chce jít ven“.

Do vínku nám byly taky dány programy a systém výchovy a přesvědčení, které do jisté míry pro přežití v našich životech jsou velmi zásadní . Některé však mohou být špatnými služebníky v pozdějším životě  a my se srkze ně díváme na svět. Prostě nevezmete růžové brýle, ale ty z filmu matrix, kde máte jasné kódování Vás, které jste přijaly za své jako dogmata a „ normální žití a chování“. Jenže někdy omylem brýle sundáme a nestačíme se divit, co se opravdu venku děje, pokládáme si otázky, to jako vážně, tak jsem žila? Jak to, že jsem tomu uvěřila, proč se tak chovám a to nám často ukáží oblasti života, kde ná to jak se říká – neplyne, ale stojí v zahnilých vodách.

Díky těmto jemným až někdy tvrdým signálům dostáváme jasné zprávy od naší duše* Vyššího Já- tudy ne a chce pro nás to nejlepší – jen my to někdy prostě nevidíme, nerozumíme tomu, nechápeme a je jednodušší sáhnout po tom, co známe, kde je jisto a teplo. Signál nám dává najevo, jak tedy chceme spolutvořit se Zdrojem, Svořitele, kdo chce Bohem, Vesmírem, atd… je vždy na nás, tomu čemu dáváme pozornost přitahujem, jak se cítíme, to si do života přitahujeme. Když se o své tělo starám jako o chrám, věřte, že Vám do života bude přicházet vše, co Vás v tom podpoří. Pokud o sobě prohlásíme, že naše tělo za to nestojí, bereme jako stroj, někdy i odpadkový koš….nic krásného, voňavého pro váš život nečekejte.

 

Nyní se však nacházíme v době vzestupu planety, kdy se podobná přesvědčení, dogmata, co je normální ve všech oblastech našeho světa rozpadají, takže se pomalu rozpadají i naše jistoty o co jsme se x let opíraly a čekáme, že za nás vybuduje někdo nový hezčí. Jenže to je cesta do pekla, on to nikdo jiný než my samy v sobě neudělá. Je to čistý návrat do vlastního těla  a naslouchání mu, jeho potřeb. Často to vypadá jako armagedon, konec našich světů, jenže je to nevyhnutelné, aby nám to otevřelo oči, že takto jak jsme žili, bylo spíše proti životu než pro podporu života.O tom však nemusím nikho přesvědčovat, stačí si vyjít do přírody a samy se přesvědčíte. I proto je ženský princip na vzestupu, yinová energie, plynutí, jemnosti, návratu k přirozenosti, k cyklům a lásky k sobě a ke svému okolí.

Je čas propojit svá těla, mysl i duši do jednoho celku, celistvého zdravého fungování. Jelikož stačilo už neustálým operacím našich nejdůležitějších orgánů, rakovinám a jiným neustále zalepováním léků namísto naslouchání moudrosti a inteligenci těla a jeho signálům. Zdraví, zařící bytost jako žena je denně pod velkým vlivem médií, prací, kde je, okolím, ve kterém žije a samozřejmě, jak vyživuje své tělo a k tomu denno denní myšlenkový systém přesvědčení a čemu věřím, to vše se následně projeví do její fyzické dennodení reality.

Bez výjimky, každá z nás dostala do vínku vnitřní intuici, náš vnitřní hlas, který nás vede k zdravějšímu životu, krásnějšímu, magnetizujícímu, vibrujícímu a tak i přitahujícímu do života krásné věci. Je to VROZENÁ!!! INETELIGENCE, která denně s námi povídá, operuje = INNATE.

 

NAUČÍME SE TEDY JAK DO NÍ OPĚT VSTOUPIT, PROBUDIT JI V SOBĚ, CÍTIT A ZŘETELNĚ ROZPOZNAT JEJÍ SIGNÁLY A NÁSLEDNĚ JE VNÉST DO NAŠÍ FYZICKÉ REALITY – KONAT PODLE NÍ. Tuto část můžeme nazvat jako spirituální cesta, nebo energetická práce s naším tělem , je to jemnohmotná, kterou jsem po staletí otupěli. Je nám cizí, protože fyzické smysly ji nedokážou zaznamenat. Často ji můžeme projevit více v umění – tanec, kreslení a jiné techniky…kde můžeme být samy překvapeny, co nám intuice napovídá, vede. Je spontánní , hravá😊.

 

CO JE TA VNITŘNÍ INTUICE? Je to forma emocí, pocitů, přání, touhy, - jenže už jako dětem nám byly emoce potlačeny (proto dnes vidíme, jak je nezvládají dospělí u svých dětí, nebo když začne plakat dítě v tramvaji, jak to hodně lidí irituje), naše touhy byly potlačeny, protože třeba ani nedávaly smysl v té době pro naše rodiče. Více jsme byli vedeni věřit tomu, co nám říkají druzí, učitelé, aurority než důvěra v naše pocity. Ale touha, přání je to co nás vyživuje, drží motor a spojuje nás s niterným přáním, proudem životním a vyživuje. Chceme pro své sny žít? A často je to klíč k vyléčení….

 

Už jenom když si položíme jednoduchou otázku?

Jak smýšlíme samy o sobě?

O svém těle?

Jak moc milujeme své tělo? Nahé ?

Jak se cítíme ve společnosti? Přijaté, milované?

Jak se vyživujete zevnitř, svoji duši?

Je s Vámi spojená?

Nasloucáte svému Lůnu?

Spojujete se s ním? Jakou pro Vás má cenu? Hodnotu? Vlastnost? Je to jen genitálie nebo je to místo vědomí, váš korunní hlas, váš portál ke pojení se se svou duší? 

A o tom, bude tento modul, rozmotat znovu všechny příběhy, které jsme uslyšely v našich generacích, společnosti, výchovou. Vše se rozplétává a my znovu vytváříme nové základy. Budete v Lůně objevovat tyto programy, zvědomovat si je, otevírat znovu hlubiny, prozkoumávat hlouběji, aby jsem je mohly propustit, které už neslouží. Otevřeme hlas, korunu hlasu v Lůně. Osvobodíme svůj hlas i komunikaci sebe s okolím. Podíváme se jak přivézt více životní energie dolů do lůna.

- MEDITACE NA ROOT VOICE

PRREMORDIAL MOTHER

SAHANI - OTÁZYK KE ZPRACOVÁNÍ

 

 

KOŘENY A SPOJENÍ S PÁNEVNÍ MÍSOU  

u kořenů to všechno začíná

Anatomie kostí a více info najdeš v dokumentu v kurzu YONI krystaly.

Spojením s kostmi nám pomáhá se více uzemnit a dává nám toto spojení větší pocit bezpečí. Zároveň například v okolí sakrální kosti, ve spodním trojúhleníku je mnoho nervových zakončení. Když jsme odpojené neproudí energie a je ve většině případů zde zaseklá. Pusť si vizualizaci kostí a nahmatej si prsty svoje kosti dle vedení a začni vnímat svůj prostor pánevní mísy.

praktická část: VIZUALIZACE kostí PÁNEVNÍ MÍSY

proč pozornost do pánve?

Zároveň pánevní mísa obsahuje všechny orgány, svaly, fascie, tkáně, které rovněž mají moudrost a níže vysvětlím proč je důležitá pozornost a dech do pánve, co se uvnitř děje a jak nám to pomáhá oživit tuto oblast. Dozvíte se k čemu slouží vizualizace či energetické spojení s Lůnem/mísou.

zakotvení kořenů do Matky země

Zakořenění do Matky

Ztráta spojení se zemí se projevuje jako osobní a kolektivní zranění, prostřednictvím tohoto odpojení zažíváme energetické a emocionální odloučení od fyzické sféry a zkušenosti.

Z těla matky Země
Z našich vlastních těl

Disasociace
Uvolnění od
Fragmentace
= ztráta celistvosti

To se projevuje jako ideál vznášet se a pryč ze samotného života. To se odehrává v bitvě nebo nedostatku vztahu s tělem. Především strachem z toho, že se zde nebo v těle necítíte bezpečně.

Strach postavit nohy do země.

Strach zakořenit a zavázat se k naší volbě nebo cestě.

Strach odevzdat se životu

Strach oddat se žít

Protože když se oddáme životu, jsme plně ve své zkušenosti

Strach být ve fyzickém těle. Pokoušet se překročit fyzické tělo a říši prostřednictvím duchovních praktik.

 

Spojování pocitu tíhy s negativními emocemi a lehkosti jako pozitivní.

Přesto jsme schopni zažít nesmírnou prostornost vědomí lůna, zemskou moudrost, zakořenění k vzestupu, uzemnění, přítomnost ve vztahu k sobě a druhým, když jsme zakořenili hluboko do energie Země, zpět do Spojení se zemským lůnem

praktická část: meditace pánevní mísu 

JAKÁ JE TVOJE TAPISERIE ŽENSKÝCH PŘÍBĚHŮ

Příběhy, příběhy a životy našich žen v rodině nás velmi ovlivnily, ikdyž jsme se mohly v pubertě zbouřit. Vše, jak nám bylo předáváno nám utvářelo jakési základní nastavení, představy třeba o ženství, sexualitě, vztahu k sobě. Jako děti často kopírujeme své rodiče, ke kterým vzhlížíme... Splétáme naše příběhy.

odpověz si na otázky: napoj se na své Lůno, tělo, dej si 3 nádechy a výdechy,ukotvi se a odpověz a napiš si:

JAKÉ PŘÍBĚHY JSI SLYŠELA?

Jaké příběhy ti byly vyprávěny  a mohou tě ještě v životě blokovat ?

- Jaký příběh jsi viděla či slyšela o tom být ženou?

- Jaký by měl být život pro tebe jako žena? Třeba i ve vztahu k muži? 

- Jaké starověké příběhy žijí v tvojí pokrevní linii a zakořeněné ve vašem těle, které vám ve skutečnosti neslouží? ( křesťanství apod..)

 Napiš si vše k těmto oblastem: je důležité si je naprosto zvědomit a dát  jim prostor je nechat uvidět  racionální myslí, takže ideálně na papír a pak se můžeš zvědavě ptát sama sebe...a proč takhle?

A začít rozplétat vlákna.

 

Jaké příběhy jsi měla kolem sebe ohledně:

Sexualita
Menstruace
Početí / Narození
Mateřství
Vztah
duchovní oblast ženství, spirit
Hojnost / Finance

Je sexualita ostudná? Špatná? Není dovoleno se vyjádřit?

Menstruace špinavá? Hříšná? Něco schovat?

Je početí náročné? Vždy se snažíš? Neúspěšně?

živote jě těžký, život tě nepodpoří?

Bolí porod? jsi bezmocná?

Potěšení je tabu?

Vztah je dřina?

Nikdy nebudeš plně uspokojena?

Nemůžeš si dovolit být zranitelná v tomhle světě

Raději se moc nevyjadřuj, nevystupuj?

 

JAKÉ OTISKY SI NESEŠ SEBOU V ŽIVOTĚ?

 

Často je vyslovujeme automaticky bez přemýšlení  - v řeči, z našeho hlasu - z našeho Lůna! Vyklouznou ani nevíme jak. 
Slova jsou velice mocná. Dokonce jimi tvoříme svojí realitu nebo jak se volá do lesa, tak se z lesa ozývá.

 

ZMĚNA PERSPEKTIVY, JAKÁ JE NÁM PŘEDKLÁNÁ

 

Někdy se můžeme dostat velice hluboko až do kořenů zárodku, třeba už v prenatálu, kdy jsme byli nechtěné, nebo třeba tatínek nás zneužil, dítě bylo bito, cokoliv nám dává velmi náročný start do života a často můžeme spadat do role oběti. Role oběti, role tyrana a role pozorovatele.

Nicméně tělo jako samé má svoji inteligenci a je nám do vínku daná stejná možnost ho poznat a uzdravit se.  Než být vláčena různými operacemi, lékami, nebo třeba umělou plodností.

Jakmile jednou změníme perspektivu pohledu, změní se v každé naší buňce, pokud to projde přes emoci, přes tělo, pak už nás třeba nějaký problém , emoce podvědomě nevytáčí, nevytáhne z našeho středu.Pozorujte, co to dělá s Vaším tělem.

Proto změna perspektivy je denně si zvědomovat, co říkám, jak smýšlím, doslova všechny přesvědčení dotazovat, nějaké zarputilé normální jasné věci, často zjistíme, že jasné tak nejsou a a ni nevíme odkud se vzaly. Je to hodně dotazování se sama sebe v běžném životě.

 

CVIČENÍ – JAK PROŽÍVÁTE CELÝ DEN

 

Kde jste byli, v jakém prostředí, jaké myšlenky jste měli…..a teď si uvědomte, že vše tohle utváří Vaše vědomí, Vaše nervové spoje, které se danými myšlenkami utužují a zpevňují a pak jste pevní ve svých názorech, ikdyž jsou skrze Vaše přesvědčení….

Máte milé láskyplné? Nebo jsou destruktivní – já už nikdy miminko mít nebudu, nebaví mě sex,.

Doslova je to hra na dekódování, kde jsme dostali limity a kde v nich žijeme. Jde to právě přes pocity a emoce, i chování těla. Řeč těla, řeč Lůna.

osvobození hlasu - kořenová čakra

UCTĚNÍ TVÉ PÁNVE

Vaše pánevní mísa je silný prostor a vaše opora.

Ctění tohoto posvátného prostoru a přivítání hlubokého zakořenění nádechu do ní zvýší její schopnost podporovat vás fyzicky, emocionálně a duchovně.

Přineste vědomí do své pánevní misky a prozkoumejte svůj vztah ke svému ženskému centru, všimněte si, jaké to je trávit čas zde v tomto prostoru – uznejte místa něžné bolesti nebo vibrace a živosti.

Vezměte si kus papíru a věnujte čas volnému psaní o bolestivých blokádách nebo nepohodlí, které jste našli v pánevní míse, a o vztahu k vašemu ženskému centru.

Vezměte si druhý kus papíru a pište volně o radosti, lehkosti a vitalitě, kterou jste našli ve své pánevní kouli nebo kterou si přejete kultivovat ve středu

Udělejte si čas na zamyšlení nad svými průzkumy. Až se budete cítit připraveni, možná si to budete přát umístit na svůj oltář, nebo si to můžete zasadit ve své zahradě nebo na místě v přírodě jako poctu kořenu vašeho těla a předání vaší bolesti, nepohodlí, snů a přání. k matce Zemi.

Vaše pánevní mísa je silný prostor a vaše opora.

Ctění tohoto posvátného prostoru a přivítání hlubokého zakořenění nádechu do ní zvýší její schopnost podporovat vás fyzicky, emocionálně a duchovně.

Přineste vědomí do své pánevní misky a prozkoumejte svůj vztah ke svému ženskému centru, všimněte si, jaké to je trávit čas zde v tomto prostoru – uznejte místa něžné bolesti nebo vibrace a živosti.

Vezměte si kus papíru a věnujte čas volnému psaní o bolestivých blokádách nebo nepohodlí, které jste našli v pánevní míse, a o vztahu k vašemu ženskému centru.

Vezměte si druhý kus papíru a pište volně o radosti, lehkosti a vitalitě, kterou jste našli ve své pánevní kouli nebo kterou si přejete kultivovat ve středu

Udělejte si čas na zamyšlení nad svými průzkumy. Až se budete cítit připraveni, možná si to budete přát umístit na svůj oltář, nebo si to můžete zasadit ve své zahradě nebo na místě v přírodě jako poctu kořenu vašeho těla a předání vaší bolesti, nepohodlí, snů a přání. k matce Zemi.

CVIKY NA ROZPROUDĚNÍ ENERGIE v pánvi

dech probouzející pánevní mísu/lůno

Lehněte si na záda, chodidla položte na zem širší než je vzdálenost boků, kolena pokrčte v úhlu devadesáti stupňů od holeně k podlaze.

Kolena se dotýkají a stehna se obepínají dovnitř, čímž se rozšiřuje sakrální ploténka a vytváří se prostor v celé pánevní míse.

Spojte přirozené vlny páteře: křížová kost, hrudní páteř a hlava budou v kontaktu se zemí, spodní část zad a krční páteř budou vyklenuté od země.

Změkčte břicho. Naše kultura podvědomě vtiskuje zadržovací vzor břicha, který blokuje proudění vzduchu do dělohy. Nechte tuto kondici rozpustit s výdechem.

Při nádechu si představte, že rozšiřujete pánev o 360 stupňů. Tato přirozená expanze změkčí vaše pánevní dno směrem dolů a zároveň zvedne vaši bederní křivku od země.

Při výdechu dovolte, aby se vše vrátilo do neutrální polohy. Vaše spodní část zad se dostane více k zemi.

Transformujte svou každodenní rutinu tím, že se zaměříte na tento dech v jakékoli poloze; tento vlnovitý dech, který hýbe celým trupem, je vrozeně přirozený.

Toto je nejjednodušší způsob, jak nechat dech cestovat dolů do pánevního dna, čímž získáte intimní povědomí o tom, jak se dech propojuje s vaším lůnem.

Uvolňuje vzor držení břicha: ve skutečnosti jsme nejpřirozenější, když naše břicho mírně vyčnívá, naše orgány jsou volné a prostorné.

Pokud jsou vaše psoas svaly napjaté a omezují váš dech, když jste vzpřímený, pravděpodobně se to zde neprojeví, protože gravitace nebude působit proti vám.

Toto zarovnání nastavuje přirozený dechový vzor, ​​který lubrikuje vaše lůno, boky, pánev a spodní část zad, což vytvoří pohyblivost a vědomí

Chcete, aby se váš dech a pozornost často přesouvaly do této oblasti, protože to bude kanál pro vaši sexuální energii, což umožní silnější spojení s vašimi reprodukčními orgány a zajistí jejich vitalitu a plodnost.

Vaše myšlenky se zpomalí a váš nervový systém se zklidní; právě jste propojili svůj parasympatický systém, což je nejlepší způsob, jak stabilizovat nervový systém mezi životními stresy.

praktická část:

motýlek: cvik na otevření krční čakry

předkloňte se s plochými zády a natáhněte bradu, abyste otevřeli krční čakru. Výdech dolů DO přední částí těla. Skloňte hlavu, bradu dovnitř. Nadechněte se páteří, srolujte se s kulatými zády. Cirkulujte qi v ohni - vzadu nahoru a dolů vepředu.
 

vydechněte a schoulejte se, roztavte svůj solar plexus. Vystrčte bradu nahoru, jako želva vystupuje ze svého krunýře, zatlačte kolena dolů, abyste otevřeli boky. Srolujte se dolů s kulatými zády a zvedněte se nahoru s plochými zády. Cirkulujte qi v koloběhu vody – vpředu nahoru a dolů vzadu. Protáhněte Koncepční nádobu (přední kanál) natažením jazyka do zadního patra, jako byste lízali kornoutek zmrzliny nebo lingam! Tento pohyb nám připomíná, jak se dítě rodí. Jako byste vycházeli z lůna, zastrčte bradu, pak se otřete podél vnitřní křížové kosti a zvedněte zadní temeno, abyste se vynořili. Dýchejte v kruhu a udělejte malý kroužek nosem, jako byste se tiskli ke svému milenci. Shromážděte qi ve svých slinách a spolkněte ji. Polykejte chutě. Kartáčujte si hrudník.
 

 kruhy a rocking

Tato praxe může být přijata buď

Sed se zkříženýma nohama
- umožnit, aby kolena byla níže než kyčle tím, že se posadíte na polštář

klečící zadek na paty
- můžete zvednout boky sezením na kvádru nebo balvanu

Udělejte kruhy kolem pánve, stydké kosti, pravé sedací kosti, kostrče, levé sedací kosti a záda.

Přejděte časem po směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček rozmotejte čas.

Tyto kruhy mohou být velké a zahrnují celou páteř až po temeno hlavy, což je pomalé a chladivé.

Mohou být také akutní, působí pouze na spodní část páteře a kyčle, což je rychlé, zahřívající a stimulující.

k čemu to je

Vytváření krouživých pohybů v pánvi dělá kouzlo pro ledviny, kosti a reprodukční orgány.

Zajišťuje, že boky zůstávají tekuté jako voda a odvádějí teplo z vašich reprodukčních orgánů.

Uvězněné teplo plodnost vysušuje. Budete vědět, zda je zde zachycené teplo, protože se budete tímto způsobem pohybovat lepkavě a nepohodlně.

divoká kočka

postavte se na ruce a kolena s nohama na šířku boků. Při nádechu ohněte záda ke stropu, zasuňte bradu a křížovou kost. Vytáhněte pupek. Stiskněte své joni a vytáhněte sexuální energii po páteři. Bzučivý zvuk vibruje po páteři, když se vyklenete – „hum“ Váš výdech rozšíří třísla, použijte toto rozšíření k rozšíření boků. Při výdechu pociťujte, jak se vaše boky rozšiřují, jak břicho klesá (obrácené dýchání). Když ti klesne břicho, otevři pusu, vyplázni jazyk a řekni " maaah. Pusť svou divokou kočku ven.
 

 

Budu ráda, když nasdílíš do FB skupiny:

1. co jsi propustila u rituálu smrti - co bylo pro tebe nejsilnější

2. jaký je tvůj nový záměr

3. Jaká je tvá KOTVA v životě

modul 2

Termíny osobních setkání ÚNOR: 30 min s každou

28.1. : 10:00, 11:00, 12:00, 20:30

29.1. : 10:00, 11:00, 12:00, 20:30

30.1. 

 

 V minulém modulu jsme se dostávaly do těla, cítit ho, vnímat jeho signály, co potřebuji a dnes si povíme proč je to zásadní. Možná byste se divily kolik existuje lidí na Zemi, kteří se necítí a nedokážou vyjádřit své emoce. Zeptáte se co cítíš a on vlastně neví ani co odpovědět. Už jenom tu škálu emocí, které můžeme pojmenovat slovem. Už určitě jste natrefily na to, že nás to prostě ti rodiče neučili od dětství. Ano je to tak. Pokud však chceme něco změnit v životě a třeba jít jinou cestou než naši rodiče je čas převzít za všechny POCITY a EMOCE naprostou zodpovědnost a být na chvilku sobě tím rodičem, který své vnitřní dítě bude emoce učit zpracovávat. ( Pro maminky - je to úžasné, protože když to budete chápat u sebe, bude se Vám lehčeji chápat emoce svých vlastních dětí a co v tu chvíli potřebují+plus Vám dělají dokonalé zrcadlo těch, které v sobě nejsou zahojené).

A proto je to naše tělo, naše vozidlo zcela zásadní, protože skrze něj dostáváme ty zprávy, indicie v každém okamžiku - POCITY, EMOCE. A všechny předešlé techniky či spojování s tělem byly proto, abychom byly na příjmu. Tedy přijímat, zachytávat tyto impulzy v každém okamžiku, kdy k nám promlouvají. ( Viz úkol - umění naslouchat)

Emoční tělo se říká, že je hned po fyzickém a následuje mentální. Pokud nedokážeme komunikovat se svým emcoionálním tělem skrze fyzické tělo, zasekávám se neustále v příbězích, dramatech života. Jsme emočně nevyrovnané, okamžitě jsme jak oheň, který vzplane a všechno se nás dotýká moc osobně a kolikrát ta reakce je fakt rychlá.

V této části se podíváme na škály emocí, jak s nimi pracovat, jak je nepotlačovat, jejich pochopění, jejich zprávu.

Jakmile se naučíme s emočním tělem komunikovat, poznávat je, získáváme jakýsi nadhled nad celou situací a poodstupujeme si v životě z dramat a příběhů. kdo, kde , jak  a co a vstoupíte si do královské energie JÁ tvořitel.

Položím Vám malou otázku...Jak si myslíte, že s Vámi komunikuje Vaše duše/duch? Jak to poznáte v životě? Ta jemněhmotná duše...Jak nám může dát takový signál, abychom ho poznaly, pochopily, uviděly?

 

Takže co chcete být? Histerka? Nebo vznešená královna, která majestátně už ví:) a umí a tak žije:)

EMOCE , ENERGIE A JEJICH VIBRACE...NA JAKÉ FREKVENCE SE  LADÍŠ?

rosteš skrze to, čím procházíš

e-MOC-e 

To, co nazýváme negativní emoce, je přirozeně v kontrakci, stáhnutí a pozitivní emoce jsou přirozeně expanzivního charakteru. Oba jsou důležitými posly pro naši zkušenost duše a je třeba je ctít.
 
Udržovat nezpracované emoce pod pokličkou, aby se neprojevily vyžaduje vynakládat hodně energie. Mít masku , že vše zvládám a pak se někde zhroutím. Nebo naopak, když si neumíme poodstoupit do nadhledu, všechny příběhy a dramata nás taky vyčerpávají a uniká nám velké množství energie, které odevzdáváme. Když transformujeme uvízlé emoce, uvolníme je, přichází tak do těla více qi, energie, shakti, jak jen to chceme nazývat a dochází tedy k léčení, obnově a regeneraci.

 

POTLAČOVÁNÍ NENÍ CESTA

 Místo potlačování negativity objímáme svůj stín a transformujeme jeho energii do rozšířenější formy. Například energie jater se může projevit jako hněv nebo sevřená pěst, když je tato stažená energie transformována, může se otevřít v péči, podporující, pečující. Pozitivní emoce také berou energii, ale povznášejí ducha. Negativní emoce mají tendenci srážet ducha, když nejsou spontánně vyjádřeny. 

Pro názornost : tabulka ukazuje jak lze emoce kultivovat v pozitivní ctnosti, poznat negativní nebo získané vzorce emocí spojené s každým orgánem. Můžete projet a zjistit, které znich pro Vás jsou teď aktuální. 

 

Plíce - cnostiFyzické projevy : Studené, suché, Síla, prosperita, Emoce : Odvaha, Sebevědomí, Duše: diskriminace, integrita, pravda, spravedlnost, důstojnost, zodpovědnost
Plíce - negativní vzorce, emoceFyzické projevy : únava, slabost, emoce : smutek, zármutek, ztráta, deprese, zklamání, chamtivost. Duše: Stud, Vina, ostuda, sebe-spravedlnost
Ledviny - cnosti Fyzické : Studené , vlhké Emcoe: Klid, ticho, jemnost. Duše: Moudrost, Víra, Sebe pochopení, poznání
Ledviny - negativní vzorceFyzické : zmrzlé, izolace. Emoce: Strach, Jsem sám/sama. Duše : Paranoia, Existenciální strach
Játra - cnostiFyzické projevy : Teplé, vlhké, plné páry, hojné na energii. Emoce : velkorysost, naděje. Duše: Laskavost, Rozhodnost, Odpuštění
Játra - negativní vzorceFyzické projevy : Frustrace, Podrážděnost. Emoce: Vztek, Závist, žárlivost, agresivita. Duše: Nerozhodnost, Přílišná kontrola, odpor, resistence
Srdce - cnostiFyzické projevy : Teplé, suché, Vřelé. Emoce : radost, potěšení, hravost, dobrosrdečnost. Duše : Láska, Přijetí, Soucit, Krása, úcta, Loajalita, upřímnost, čestnost, poctivost, vděčnost, uznání, humor, respekt, harmonie, řád
Srdce - negativní vzorce, emoceFyzické projevy : Chaos, krutost, násilí, uspěchanost, přílišné nadšení nezdravé. Emoce : Nenávist, Hořkost, Netrpělivost. Duše : Separace, Pýcha, Arogance, Narcismus, egoistická sebeláska, sebe důležitost
Slezina - cnostiFyzické projevy : vlhký, mírný, stabilita, rovnováha, umět najít svůj střed, uzemnění, podpora. Emoce : otevřenost, bezpečí, empatie, spokojenost . Duše : Důvěra, bez strachu
Slezina - negativní vzorceFyzické projevy : Strach, Tenze. Emoce : strach, úzkost, nedostatek, pochybnosti o sobě. Duše: připoutanost, závislost, nutkání, posedlost, přemýšlení, pochyby o sobě, být potřebná, neustále něco vyžadující, konzumní

vedená technika : VNITŘNÍ ÚSMĚV

Tato technika je velmi jednoduchá a tolik účinná. Nahrála jsem Vám plnou verzi, kterou si můžete ladit podle sebe, zkrátit, přidat třeba ke své Kotvě. A zda to funguje? 🙂 Zkuste malou zkoušku na začátek. Usmějte se  a vnímejte své rty a rty neboli pysky Vašeho Lůna...změnilo se tam něco?

Dokonce znám kamarádku, která když dosáhne vnitřního oragsmu, tak se neustále směje:)))

 

JAK DRŽET PROSTOR PRO SVÉ EMOCE, KTERÉ ČASTO VYCHÁZÍ ZE ZRANĚNÍ

UMĚNÍ SEBELÉČENÍ A SEBELÁSKY

nebuď na nikom závislá, nauč se sama pečovat o své emoce a traumata , sebereflexe

úkol č. 1: napiš /pozoruj mechanismy, které tvé tělo používá, když dojde k emoci, jaká je reakce, odpověď

1.Napiš si do svého deníčku, jak reaguješ na emoce, jaké mechanismy tvé tělo používá. Jakmile to budeš znát, budeš vědět a včas to zachytíš než se spustí reakce a bude spíše sebereflexe.

 

2. Můžeš pozorovat, jak to máš v sexualitě - zda někdy raději utíkám a proč? vyhýbám se? čemu? Někomu stále vyhovuji? Jdu přes sebe, své hranice svého cítění a následování pocitů - bojím se sdílet, raději vyhovím..protože proč?

tip : magické královské JÁ

To je naše královské JÁ. Zkoušej si od teď mluvit za sebe jako královna, zodpovědná a vyzrála žena, která ví. Já potřebuji, Já cítím, že bych potřebovala více prostoru....Já se cítím divně, Já bych to raději vyzkoušela .....Já cítím, že překračujete mé hranice ( samozřejmě to neznamená, že nemůžete zařvat jako Kálí!!! - to taky přijde v dalším modulu. Ale přestaňme používat ukazováček ON, ONA, ONO, TY....Postavte se, narovnejte do síly a řekněte co chcete a co potřebujete! S tím souvisí i říkat láskyplné NE. Když říkám ano, kde třeba je to ještě vyhovění a nebo je to opravdu zevnitř ze srdce? Nikdo nás nevlastní a my taky nikoho, tak pojďme bez ostychu v laskavosti se vyjadřovat:).

Hrejte si ženy a začněte to více pozorovat, jak to máte:)

technika : SHAKTI MEDITACE

když to na nás jde rychle/propad..první záchrana

úkol č.2 Jak se umíš zazdrojovat tak, aby tvé emoce jsi zvládala

Máš dostatek Zdroje? Co tě udržuje vklidu, v relaxaci, taky celkovém zdraví. Protože, když je náš nervový systém narušený, emoce stříkají, tak určitě velmi záleží, jak se o tělo staráme, protože pak už je to smyčka, ze které se nemusíme jen tak v lehkosti dostat ven.

 

Odpověz si na otázky

1.) Co pro sebe děláš každý den?

2.) Co děláš pro to, aby ses nevybíjela fyzicky, emočně, energeticky?

3) Co uděláš ve chvíli, kdy jsi na dně/není ti dobře? Jdeš po jídlu? Jaká je tvá akce poté?

4) Co děláš pro to, abys každý den prožila radost, nebo se usmála na sebe a na
svět? ( VIZ třeba technika VNITŘNÍ ÚSMĚV)

5) Co děláš pro sebe, co Tě naplňuje energií? Co Tě vyživuje? Co Ti dává
šťávu?

6) Jak se staráš o své tělo?

7) Co ti dělá dobře, když se emočně vyčerpáš nebo je toho na Tebe prostě už moc!!!

 
Máš-li dostatek Zdroje v sobě = BOHatství = Boha:), máš chuť žít, máš sílu žít, máš chuť tvořit, dělit se a být. Prostě, Tvůj život dává smysl a baví Tě, ať děláš cokoliv, ať Tě potká cokoliv. 

Připravila jsem pro Tebe pár otázek. Prosím, naciť se na ně. 

Objev své zdroje - zazdrojuj se. Investuj do sebe čas pro sebe. Teprve z plnosti můžeš dát. Teprve z plnosti můžeš tvořit. Objev své zdroje, urči si priority, buď pro sebe na prvním místě.

 

Jakmile jsme zazdrojované, naše emoce a náš nervový systém zvládá situace mnohem lépe než když nejsme.

NERVOVÝ SYSTÉM a souvislosti

 

 
Kořeny našeho děložního prostoru jsou naším domovem pro plexus nervů, které se připojují k míše.

Tento plexus nervů komunikuje přímo s mozkem a cestuje po délce páteře do zadní části mozku, což je primární mozek. Primární mozek je část, která uchovává traumata.

Mohli bychom se ptát sami sebe
Odkud vlastně přemýšlíme?

Naše hlava mozek?
Nebo
Náš děložní mozek?

Cesta nervů je hluboce protkána a my se můžeme ptát sami sebe, odkud intuitivně vycházíme z našich myšlenek?
Mysl? Nebo pocit lůna / pánevní mísy / sakrální části?

Sestup dolů do ženského prostoru pánevní mísy a lůna nervů v kořenech naší bytosti je cestou, jak se ponořit, abychom byli rozpuštěni v obrovské nekonečné moudrosti uvnitř.

Lůno je hluboký obrovský temný prostor

Místo, kde sídlí stíny.

 

 

Právě z tohoto místa se rozpustíte

Schopnost vidět světlo ve tmě může přijít pouze v úplném odevzdání

Obrovská tma

Prázdnota prostoru lůna je místem veškerého stvoření.

Temnota vás zve do hlubin tohoto mystického místa, abyste uvolnili všechny iluze, že jsme zlomeni, opuštěni nebo odděleni, abychom se probudili k pravdě, že ve všem žije božství.

Zde v tomto prázdném prostoru často skrýváme temnější / stíny / nevítané aspekty sebe sama

Části odepřené, odstrčené, opuštěné, odmítnuté, zahanbené, řečeno, že jsou špatné, špatné, hříšné

V rámci tohoto procesu udržujeme zranění odloučení a opuštění. tím, že je schováte do temných koutů a skrytých skříní uvnitř.

Lůno se pak stává místo držení
Drží tyto části odepřeny a skrývá je uvnitř

Zatímco jsou skryti a popíráni, nejsou schopni být vyvedeni na světlo vědomí

Pouze procesem přivítání odsunutých částí jako součásti naší celistvosti můžeme integrovat emoce a vzpomínky, které jsme připojili k pociťovanému zážitku, a prostřednictvím této transmutace a transformace.

 

KDE SE USAZUJÍ EMOCE ženám?

e-MOC-e nebo nemoce?

léčení skrze potěšení, obnovuji znovu sílu své kreativity

úkol : UMĚNÍ NASLOUCHAT I JAKÉ ČÁSTI TĚLA k tobě hovoří 

Navážeme hezky na předchozí meditace do těla a spojení se svým tělem a tak začneme lehkým úkolem pro Vás. Umění naslouchat sama sobě. To jak nasloucháme samy sobě, svým pocitům, emocím odráží realitu kole nás. Co máte vše uvnitř sebe ( takže si můžete představit ten super balík emocí).

 

A je teď důležité to, jak je dobře známe..tedy jsou již ve vědomé úrovni a nebo jsme emocemi ovládány ( někým, něčím) a tak vláčeny životem 

 

úkol : Zkuste celý den naslouchat svému tělu a vše co ucítíte, uslyšíte, udělejte v realitě, zhmotněte to! A věřtě, že to může být někdy celkem zábava, když najednou neřešíte potřeby druhých, ale jen ty Vaše. 

Zkuste i vnímat jaké části těla se ozývají..pánev, srdce, bříško nebo je to hlava? Když si to i napíšete je skvělé to vidět a pozorovat a taky jakýsi vnitřní váš pozorovatel může vyhodnotit, zda jste tělo poslechli nebo šli přes sebe a nebo jste ho neposlechli- to si taky napište a buďte k sobě upřímné. A pokud jste v práci, udělejte aspoň jednu maličkost jinak, pro sebe, pro své tělo

 

DEJTE SE NA 1. místo. O tom více níže.

u žen sídlí nejvíce nezpracovaných emocí v pánvi, což koreluje s ústy ( čelisti) a naším hlasem

většinou emoce jsou uloženy ve svalech né ve hlavě a tak i reagují na naše reakce, zážitky, traumata. V pánvi se často najdou různé typy:

1. bolest z traumat

2. zatuhnutí

3. necitlivost

 

Všechny vznikají z strachu, zážitků, stresu. Pánev má obranné reakce - buď nastane kolaps svalů, pokled, úpad do deprese, únavy. Nebo je naopak obrana křečí, kdy jsem ta, co všechno zvládá, na všechno jsem sama, všechno vydržím a nebo právě necitlivost -místo je umrtvené a což někdy bývá, že jsme dostřihnuté od pasu dolů mrtvo a my žijeme jen v rovině od pasu nahoru. Nechceme cítit, nechceme propustit emoce, můžeme se jich bát, jejich síly. Jenže uvolněním, projevením má blahodárné účinky, pokud jsou propuštěny v bezpečném prostoru. ( viz níže - nervový systém + jak opečovat své emoce) .

 

Jakmile začneme se svaly pracovat - začínají se nám aktivovat všechny zážitky s tím spojené a doslova se valí jako voda ven:).

 

emoce nás učí nastavit ZDRAVÉ HRANICE, MANIPULACE, UMĚNÍ ŘÍCT LÁSKAVÉ NE.

EMOCE a element VODY

emoce jsou spojeny s vodou, kde neproudí zdravě, ani lymfa, voda, tekutiny v těle nejsou v rovnováze, často někdo i tělesně zadržuje spousta vody v těle a když uvolní emoce zatvrzelé, tak zhubne. S tím je i element vody - jak odschází emoce, jsou jemné nebo rozbouřené vody.

 

Jako žena, jak umíme plynout, jaké šťávy v těle máme, máme vyschlý pramen, suchost nebo dost šťávy. Zdravé projevování emocí, dovolit si je ukázat i v partnerství nebo je schováváme pod koberec nebo se bojíme plně projevit? Jsem spontánní?

 

Budu ráda, když nasdílíš do FB skupiny:

1. jaké jsou pro Tebe nejdůležitější zdroje

2. našla sis mechanismus, když příjde propad - nasdílej

PRÁVNÍ SDĚLENÍ

Právní sdělení: Informace z kurzu, k jednotlivým modulům i v modulech obsaženy jsou určeny pouze pro Vaši osobní potřebu a tedy jakékoliv sdílení a šíření třetím stranám je zakázáno. Všechna práva vyhrazena. Žádná část kurzu nesmí být reprodukována v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího písemného souhlasu autorky a majitelky tohoto modulu. Chcete-li s přáteli sdílet obsah tohoto kurzu nebo jednotlivých modulů, pošlete jim odkaz na prodejní formulář, ve kterém si mohou kurz či jednotlivé moduly sami zakoupit a podpořit tak práci autorky, do které investovala nemalé finanční, časové, fyzické, emoční i energetické zdroje. Nakládání s obsahem kurzu je zaznamenáváno a bude případně právně řešeno.